Jak otworzyć konto w banku przez Internet

Zobacz w kilku krokach jak szybko i nowocześnie założyć konto w banku przez Internet. Oczywiście możesz zawsze odwiedzić bank w tradycyjny sposób i poprosić o założenie takiego konta. Najczęściej  wygląda to tak, że musisz wypełnić papierowy wniosek, poczekać w kolejce itd. Ale skoro ma to być konto  Internetowe to zróbmy wszystko od początku sami – oczywiście przez Internet.

wniosek o otwarcie konta InteligoKrok 1 -Wniosek Online

Gdy  wybierzesz dla Siebie najlepsze konto bankowe musisz wypełnić wniosek. Potrzebne będą  Twoje podstawowe informacje osobiste  (imię, nazwisko, numer dowodu, PESEL itd.) dlatego należy przygotować dokument tożsamości.

Formularz jest prosty a jego wypełnienie zajmuje tylko chwilę. Należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wypełnienie wszystkich pól. Nieprawidłowe wpisanie naszego nazwiska lub adresu zameldowania może zniweczyć Twój cel i utrudnić otwarcie rachunku.

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza, zadzwoni do Ciebie konsultant z banku aby potwierdzić Twoje dane i czy rzeczywiście składałeś wniosek. W przypadku konta Inteligo należy ustalić także własne pytanie i odpowiedź, które będzie później wykorzystane przy aktywacji konta. Jest to rodzaj hasła, które sami ustalamy.

Krok 2 – Składasz prawdziwy podpis

Po wypełnieniu formularza elektronicznego bank przygotowuje umowę o otwarcie  rachunku w wersji papierowej. Niestety mimo informatyzacji wciąż królują dokumenty papierowe, na których musi widnieć Twój podpis. Ale nie jest to powód do zmartwień. Nie musisz odwiedzać banku. Na adres, który podałeś przy wypełnieniu formularza zostaną wysłane dokumenty, a konkretnie z umowa o otwarcie konta. Gdy odwiedzi Cię kurier, podpisujesz umowę. Jeden egzemplarz jest dla Ciebie drugi zabiera kurier z powrotem do banku. Być może w przyszłości, kiedy podpis elektroniczny będzie popularny ten krok załatwisz również elektronicznie.

Krok 3 – Aktywacja konta.

Zanim w pełni zaczniesz korzystać z konta przez Internet trzeba je aktywować. W zależności od banku, w którym otworzyliśmy rachunek aktywacji dokonujemy albo przez Internet, albo telefonicznie. Połączenie takie jest bezpłatne. W dokumentach, które otrzymasz znajdziesz instrukcję jak to zrobić. W przypadku konta mBank, wszystko załatwimy przez Internet. W Inteligo konto  aktywujemy telefonicznie.

Krok 4 – Logowanie

Kiedy Twoje konto jest już aktywne możesz bez problemu się zalogować do swojego internetowego konta bankowego. Przy logowaniu podajemy identyfikator i hasło. Szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę tych informacji. Nie przyklejaj karteczki z tymi informacjami na Swoim monitorze 😉