Debet na koncie, linia kredytowa, limit kredytowy

To synonimy, które określają możliwość skorzystania z zadłużenia na rachunku bankowym. Czasem debet oznacza po prostu mniejszą kwotę zadłużenia i inny okres spłaty zadłużenia. Np debet 90 s w Inteligo, który umożliwia uzyskanie zadłużenia do 2000 zł. Linia kredytowa to również popularne określenie kredytu w koncie bankowym.

Korzystanie z przyznanego limitu pozwala na finansowanie transakcji, zleceń i innych płatności środkami, których nie posiadamy w danej chwili. Zaletą tego typu zadłużenia jest to, że po uregulowaniu naszych zobowiązań automatycznie uzyskujemy znów dostęp do przyznanego limitu zadłużenia. Dlatego spotykamy się również z określeniem Kredyt Odnawialny.

Linia Kredytowa zapewnia elastyczny i funkcjonalny dostęp do środków potrzebnych do finansowania naszych zobowiązań. Uzyskanie kredytu odnawialnego jest pozbawione nadmiernych formalności, przez co jest bardzo popularną formą kredytowania. Niewątpliwą korzyścią tego typu zadłużenia jest wykorzystywanie środków tylko wówczas gdy są na prawdę potrzebne. Przyznany limit kredytowy,  który jest niewykorzystany nie jest w żaden sposób oprocentowany. Odsetki są naliczane tylko od faktycznej wysokości wykorzystywanego kwoty limitu.

Limit kredytowy na koncie pozwala na dostęp do rezerwowej gotówki w przypadku nieoczekiwanych wydatków.  Możliwość skorzystania z takich  środków w nieoczekiwanych sytuacjach pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.  Łatwy dostęp i brak odsetek od niewykorzystanych środków sprawiają, że kredyt odnawialny w koncie to oferta i usługa, z której warto skorzystać.