Debet zamiast Karty Kredytowej

Kiedy potrzebujemy gotówki na nieprzewidziane wydatki lub też planujemy od dawna remont lub nowe meble do pokoju dla dzieci. Mówiąc wprost potrzebujemy środki finansowe w postaci gotówki na dowolny cel, to wtedy najczęściej  mówimy „Muszę wziąć jakiś kredyt”  Mamy na myśli kredyt gotówkowy. Czy to jednak jedyna droga ?

Okazuje się, że nie koniecznie.  Możliwości uzyskania gotówki z banku jest sporo. W dzisiejszych czasach już chyba każdy ma konto w banku. W pierwszej kolejności sprawdź, co oferuje Twój bank oprócz obracania naszymi pieniędzmi. Limit kredytowy w koncie osobistym popularnie zwany także debetem to ofert, którą posiada już większość banków. Więcej informacji  znajdziesz w artykule co to jest limit kredytowy. Jeżeli nie masz konta w banku to jest jeden z powodów aby je mieć. Zobacz porównanie internetowych kont bankowych. Oraz dlaczego warto mieć internetowe konto bankowe.

Niemal identyczne możliwości i podobną zasadę działania jak debet na koncie umożliwiają karty kredytowe. Karta kredytowa wygląda tak samo jak karta do naszego rachunku bankowego. Korzystanie z niej jest identyczne jak w przypadku zwykłej karty. Możemy za jej pośrednictwem płacić rachunki i robić zakupy. Różnica polega na tym, że używając karty kredytowej wykorzystujemy pieniądze banku a nie nasze. W przypadku karty do rachunku możemy dokonywać operacji finansowych na kwoty do wysokości środków zgromadzonych na naszym rachunku. Czyli możemy wydać tyle ile mamy na koncie. Karta kredytowa jest także ograniczona pewnym limitem, który indywidualnie przydziela nam bank. Do pewnej kwoty swobodnie możemy korzystać z pieniędzy banku, który to w ten sposób udziela kredytu. Najczęściej przy transakcjach bezgotówkowych otrzymujemy 54 dni okresu bez odsetkowego.

Dla kogo debet a dla kogo karta ?

Debet jest nierozłącznym elementem konta w banku. Aby otrzymać limit kredytowy w koncie musimy mieć aktywne konto. O kartę kredytową możemy się starać w każdym banku bez konieczności otwierania tam rachunku. W takiej sytuacji musimy przedstawić szereg dokumentów potwierdzających nasza zdolność kredytową. Debet w rachunku możemy otrzymać natychmiast. Bank, w którym mamy otwarty rachunek posiada już nasze wszystkie dane, które podaliśmy zakładając konto. Dodatkowo znana jest także historia naszego rachunku i m.in. na jej podstawie ustalana jest wysokość przyznanego nam limitu.

Napisano w Limit Kredytowy Tagi: , ,